Poslední vítězové Redoby tour jsou SKP Rakovník a SK Kladno.
O tomto víkendu se loučila se sportovní halou v Rakovníku mládežnická fotbalová tour. Bedřich Koch pod křídly TJ TZ Rakovník a za podpory firmy Redoby tour uspořádal poslední dvě zastávky 13. dilneho seriálu určený pro ročníky 2006 až 2013. 
V sobotu hráli v hale starší přípravky a výborné výkony vynesli až na samotný vrchol tým SKP Rakovník, který zvítězil ve všech pěti zápasech. Opravdovým vrcholem bylo finále s TJ Unhošť. Ve 2. minutě skóroval rakovnický Vodrážka, ve čtvrté kontroval Frič 1:1 v osmé strhl vedení na stranu SKP Šot a pojistku přidal vzápětí Klekner 3:1. Hosté se nevzdali a snížili v 11. minutě Chvátalem na 3:2. Víc už ale nestihli. V souboji o bronz došlo na penalty a šťastnější bylo společenství Dobrá  / Družec . Naopak zklamání byli šikulové z Plzně Petřín. V souboji o pátou příčku byl úspěšný Tatran, když porazil SK Senomaty 5 :0. Nutno podotknout, že oba rakovničtí zástupci byly blízko k postupu do semifinále a chybělo jim i trochu štěstí. Souboj o sedmou příčku zvládl lépe tým Sokola Hrdliv a porazil Slovan Kladno 3 :1. Nejlepším hráčem turnaje se stal Leo Mastný z Petřína Plzeň a brankářem Adam Tvrz že Senomaty. Turnaj s přehledem odpiskal Vladimír Týče. 
Neděle 
Nedělní derniéra Redoby tour patřila mladším přípravkám. Výborná konkurence se sešla v rámci  tohoto setkání. Ve skupině A na prvních třech místech měli týmy shodný počet šesti bodů a postupu rozhodli vzájemné zápasy. Švermov nejdříve prohrál 2:6 s týmem SK Kročehlavy ale pak zdolal kluky z Nového Strašecí 4 :2. Svěřenci Martina Bláhy pak výborným výkonem překvapili tým SK Kročehlavy a po výhře 3:1 se nakonec radovali z postupu do semifinále obě družstva. Ani čtvrtý tým této skupiny SK Senomaty si nevedl vůbec špatně a každého soupeře zle potrápil. Ve druhé skupině se sešli tři favorité turnaje. Suverénní celek Jiskry Domažlice prošel skupinou bez zaváhání. Druhé postupové místo pro sebe získali hráči SK Kladno a po remíze 1:1 s týmem SKP Rakovník zbyl bohužel černý Petr na rakovnický celek. Kluci si vše vynahradili ve zbytku turnaje a dokračeli si po výhrach 7:1 nad Senomaty 4 :2 nad Švermovem pro pátou příčku. V semifinále nejdřív SK Kladno porazilo SK Kročehlavy 4:0 a po té Domažlice nedali šanci Novému Strašecí 9:1.V souboji o bronz vyhrál kladenský tým nad kluky ze strága 4:1. Ve finále se střetli opravdu nejlepší týmy nedělního turnaje. Dlouho nepadla branka i přes velké šance především zapadočechů. Diváci se dočkali až v deváté minutě a Jiskru dostal do vedení kapitán Paidar. Ještě na začátku poslední minuty se zdálo, že je rozhodnuto, ale kladenský finiš byl zdrcující. Nejdříve Vejvoda a po té Haliuza otočili skóre a tak poslední vítězství v Redoby tour putuje do Kladna. Nejlepším hráčem turnaje byl Zdeněk Paidar a brankářem David Kohel oba z Domažlic.
Turnaj odpiskal Miroslav Andrle.,, Chtěl bych poděkovat manželům Petrovi a Ladě Ždánským za podporu celého seriálu. Děkuji Hance Špáňové, Pavlovi Klátilovi, Zdeňkovi Krováčkovi, Zdeňce Konopáskové a dalším za podporu této smysluplné akce. Děkuji i Monice Kochové a Filipovi Kocovi za pomoc při 13 dílech,, řekl závěrem Bedřich Koch. 

Rychlá odpověď

Vánoční fotbálek

Vážení sportovní přátelé TJ TZ Rakovník,  z.s. Vás chce pozvat na tradiční Vánoční fotbalový turnaj , který se letos bude konat v sobotu 23. prosince od 8.3o hodin ve sportovní hale .

Vánoční turnaj má dlouholetou tradici a i letos očekáváme velký zájem a také hráče, kteří si půjdou zahrát pohodový fotbálek a především si užít  vánoční atmosféru. Přihlášky jsou k dispozici na recepci sportovní haly. Uzávěrka přihlášek je 8. prosince . Kontakt Bedřich Koch tel. 736 646 677.

 

 

Vánoční Aqutop cup letos 17. prosince . Florbalový turnaj roku se blíží .

TJ TZ Rakovník v e spolupráci s firmou Aqutop pořádá v neděli 17. prosince od 8.oo hodin florbalový turnaj . Vzhledem k velkému zájmu je k dispozici pouze omezený počet míst a proto buďte vy ty šťastlivci , kteří si zahrajete týden před Vánoci ve sportovní hale tento turnaj . Tato akce získala během let velkou prestiž o čemž svědčí opětovné starty týmů z jiných regionů . Letos tomu nebude jinak . Kdo má zájem se zúčastnit spěchejte na recepci sportovní haly a vyzvedněte si přihlášky ale hlavně je rychle odevzdejte . Kontakt Bedřich Koch tel. 736 646 677.

 

Silvestrovský turnaj 30.12. 2017

Pro ty co se nedostanou do peletonu účastníků Aqutop cupu,  připravil pořadatel TJ TZ Rakovník  v případě většího zájmu ještě jeden florbalový turnaj před koncem roku . V sobotu 30. prosince se uskuteční ve sportovní hale od 9.oo hodin turnaj pro zájemce florbalu . Pevně věříme , že naplníme alespoň šest účastnických míst a turnaj se odehraje .Přihlášky opět ve sportovní  hale. Uzávěrka počtu účastníků je 10. prosince . Kontakt Bedřich Koch tel. 736 646 677.

 

2.12. 2018

Vítězem pátého dílu Redoby tour SK Kladno.

Až penaltový rozstřel rozhodl o vítězi dalšího dílu Redoby tour. Nedělní první advent patřil ve sportovní hale turnaji mladších přípravek. Ve skupině A se dařilo týmům SK Kladno a SKP RAKOVNÍK, kteří zanechali za sebou mužstva Slavoje Kladno a Tatran 2011. Skupinou B prošel bez ztráty Tatran 2010 a společně s ním postoupil tým SK Petřín Plzeň i přes porážku od týmu SK Senomat 0:2. Senomaty ale prohráli s TJ Slabce 0:3 a Plzeň zdolala chlapce ze Slabec 4:0.Mini tabulka tři týmů posunula do elitní čtyřky zástupce z Plzně. V zápasech ve skupině o páté až osmé místo nejdříve SK Senomaty podlehli kladenské Slavoji 1:3 a Slabce porazili Tatran 2011 2:1. Kluci ze šamotky následně vyhráli nad Senomaty v penaltovém rozstřelu. Pátá příčka připadla Slavoji Kladno po vítězství 5:2 nad TJ Slabce. V semifinále nejdříve SK Kladno přehrálo 3 :0 Petřín Plzeň a stejným poměrem postoupil do finále Tatran 2010 přes SKP Rakovník . V souboji o bronz SKP Rakovník porazil kluky z Plzně 3 : 0. Finálový zápas to bylo pravé vyvrcholení nedělních bojů. Tatran vedl po brankách bratří Medunů 2 : 0 ale Kladno vyrovnalo během minuty na 2 : 2 vzápětí se trefil Polák a Tatran opět vedl. Střela Haluzy v předposlední minutě pod břevno znamenala srovnání a penalty.

V následujících třech sériích byly úspěšnější střelci z Kladna 3 :1 a tak vítězem pátého dílu Redoby tour se staly hráči SK Kladno, kteří si odvezli ocenění z rukou rodiny Žďanských pro nejlepšího hráče Matyáše Zachariáše. Nejlepším brankářem byl zvolen Jakub Bretšnajdr a nejrychlejší branku vstřelil ve 24 vteřině Štěpán Polák oba z Tatranu 2010. Rozhodčím turnaje byl Miloslav Andrle.

Konečná tabulka

1.Sk Kladno

2.Tatran Rakovník 2010

3.Skp Rakovník 

4.Sk Petřín Plzeň 

5.Slavoj Kladno 

6.Tj Slabce 

7.Tatran Rakovník 2011 

8.Sk Senomaty 

 

 

25.11. 2018

Čus cup pro mladší žáky Roztok. 

 

Čtvrtý díl Redoby tour se konal v neděli ve sportovní hale. Čtveřice okresních zástupců udělala svým fanouškům velkou radost, protože hned tři týmy se dostali do semifinále. Tj Roztoky turnaj nakonec vyhráli. Šestice chlapců od Berounky prošla turnajem bez porážky a dokonce neobdrželi žádný gól. Ve finále zdolali družstvo SK Petřín Plzeň 1:0 brankou nejlepší hráče turnaje Michala Barčota. V souboji o třetí místo porazil Tatran Rakovník Fk Hředle na penalty 3:2. Rozhodují penaltu proměnil Dominik Knap. Pátou pozici získalo společenství Kryry/Vroutek a šestou Spartak Lubenec.

Sedmá příčku vybojovalo společenství Dobrá/Družec v čele s nejlepší brankařkou Elinou Štajnerovou po výhře nad Spartou Řevničov. Nejrychlejší branku jednotlivých zápasů turnaje trefil v 11 vteřině Martin Vitner z Fk Hředle.

Konečné pořadí 

1. Tj Roztoky

2.Sk Petřín Plzeň 

3.Tatran Rakovník 

4.Fk Hředle 

5 Společenství Vroutek/Kryry

6.Spartak Lubenec

7 Společenství Dobrá /Družec 

8.Spartak Řevničov 

 

 

 

24.11. 2018

V sobotu se ve sportovní hale uskutečnil Čus cup starších přípravek ve fotbale , který je součástí Redoby tour. V klasickém formátu ve dvou skupinách po čtyřech účastnících byly k vidění výborné zápasy s mimořádnou diváckou kulisou. Ve skupině A si vedl výborně Tatran Rakovník, který zdolal všechny soupeře SKP Rakovník 08 2:1 Slovan Kladno 3:0 a Slavoj Žatec 2:1, do semifinále se dostali i hráči SKP Rakovník 08. Ve druhé skupině postoupil z první příčky celek SK Petřín Plzeň a také SK Lhota. V semifinále se odehráli neskutečně vyrovnané zápasy. Tatran za stavu 1:1 kopal v poslední minutě penaltu ale bohužel nedal, SK Lhota v posledních vteřinách z přímého kopu strhla výhru na svoji stranu. O druhém finalistovi rozhodl jediný gól. SKP Rakovník porazil nejtěsnějším rozdílem Petřín Plzeň. Ve skupině o páté až osmé místo se nejvíc dařilo Slavoji Žatec a Slovanu Kladno. Třetí příčka nakonec patří Plzni po výhře 2:1 nad Tatranem. Finálový duel se rozhodl až v samotném závěru. SKP díky brankám

Peroutky a Macka vybojovali rakovničtí první příčku. Při slavnostním zakončením

dostali z rukou manželů Žďánských Lady a Petra individuální ceny tyto hráči, nejrychlejší branka v turnaji Samuel Semerád, nejlepší brankář bylJakub Motl a hráč David Karel oba z SK Petřín Plzeň. 

Konečné pořadí čus cupu

1.Skp Rakovník 08

2.Sk Lhota

3.Sk Petřín Plzeň

4 Tatran Rakovník 

5 Slavoj Žatec

6.Slovan Kladno 

7.Skp Rakovník 09

8.Tatran Kadaň

 

 

17.11. 2018

Pokračování Redoby tour pro Slavoj Kladno. 

V sobotu se ve sportovní hale uskutečnil druhý díl Redoby tour tentokrát pro ročníky 2010. Šest týmů hrálo systémem každý s každým. O přední příčky byl velký boj. Pro konečné pořadí byly důležité souboje mezi Slavojem -SK Lhota 3:1 Slavoj-SKP Rakovník 2:2 SK Lhota-SKP Rakovník 2:0 tyto týmy nakonec brali první tři příčky. Na čtvrtém místě skončil další okresní zástupce Sokol Nové Strašecí a šestá příčka patří bojovníkům z TJ Slabce. Při slavnostním zakončením dostali individuální ceny z rukou manželů Žďánských Lady a Petra tyto jednotlivci, nejlepší brankář Jiří Pesl z SKP Rakovník, nejlepší hráč Mathias Mundi ze Slavoje Kladno, nejrychlejší branku v zápasech střelil ve 31 vteřině Dominik Liška také ze Slavoje. Redoby tour pokračuje o víkendu v sobotu turnajem starších přípravek a v neděli setkáním mladších žáků.

Konečná tabulka

1.Slavoj Kladno 13b

2.Sk Lhota.          12

3. SKP RAKOVNÍK 10b

4.Sokol Nové Strašecí 6b

5 Dobrá /Družec.   3b

6.Tj Slabce 0b

 

10.11. 2018

Redoby tour zná prvního vítěze.

V sobotu začal ve sportovní hale prvním turnajem oblíbený fotbalový seriál Redoby tour. Pro ročníky 2011 a mladší uspořádalo Tjtz Rakovník první zastavení. Osm týmů bylo rozděleno do dvou skupin. Rakovník reprezentoval trio Tatran Rakovník a dva týmy SKP. Zbytek startovního pole doplnili kladenské týmy Slavoj, SK Lhota, Sokol Hostouň a také severočeské Dobroměřice. Tradičně výborná divácká kulisa hnala mladé fotbalisty k výborným výkonům. Tatran  se sice nedostal do první čtyřky ale herně nezklamal a obsadil sedmé  misto. Mladší borci z SKP příjemně překvapili a obsadili pěkné třetí místo. Jejich starší kolegové si zahráli finále a po výborném výkonu zdolali Sokol Hostouň 3:1 po dvou brankách Matějky a jedné strělkyni týmu Šmidové, která se stala i nejlepší hračkou. Brankářem turnaje se stal Tadeáš Seidl ze Slavoj Kladno . Nejrychlejší branku v turnaji dal v šesté vteřině jednotlivých zápasů Tomáš Skála z Hostouňe. Další díl seriálu Redoby pokračuje v sobotu 17.listopadu od 9.oo hodin.

Konečné pořadí turnaje 

1. SKP Rakovník 2011

2.Sokol Hostouň 

3.Skp Rakovník 2012

4.SkLhota

5.Fk Dobroměřice 

6.Slavoj Kladno

7.Tatran Rakovník 

8.Dobrá/Družec

 

 

 

 

Poslední turnaj v roce 2016 pro Slávii Praha - dívky

 

 

Dívky SK Slavia
Praha vítězem turnaje

V neděli
se ve sportovní hale v Rakovníku uskutečnil turnaj starších přípravek ,
který patří do fotbalového seriálu pod patronací TJ TZ Rakovník . Osm účastníků
si zahrálo ve dvou skupinách . V první 
se dařilo rakovnickému Tatranu . Na úvod porazil společenství
Dobrá/Družec 3:1  v pěkném zápase
remizoval TJ Roztoky 2:2 a udolal FK Kněževes 2:1 .

Druhým
postupujícím do semifinále byl celek společenství  , který v závěru utkání s TJ
Roztoky vstřelil vítěznou a zároveň postupovou branku . Svěřenci Petera Barčota
byli minutu a půl od semifinále .

 Ve druhé skupině se představili dívky ze
Slávie Praha . V prvním zápase se zahřívaly a porazili srdnatě bojující
Spartu Řevničov 5:1 . Ve druhém zápase s Lhotou neproměňovali šance a
kladenský tým toho využil k remíze 2:2 . Do třetice ve velmi pěkném zápase
prohráli s týmem SKP Rakovník 1:2 . Moderátor Bedřich Koch avizoval , že
by se mužstva mohla potkat v turnaji ještě jednou a  nakonec se to i stalo ale o tom později .Tým  SK Lhota mohl jít do semifinále , pokud by
porazil větším rozdílem tým z Řevničova . Výhra 3:0 však  byla málo .

Chyběli dvě
branky navíc . Z prvního místa do bojů o medaile postoupil bez ztráty bodu
tým SKP Rakovník .

V utkáních
o páté až osmé místo  Roztoky porazili
Řevničov a Kněževes podlehl týmu ze Lhoty 0:2 . Souboj o sedmou příčku rozhodl
Kněževes sedm vteřin před koncem  rozdílovou
brankou a odsunul Řevničov na příčku osmou .

Pátá příčka
patří týmu ze Lhoty , který remizoval s týmem Roztok 2:2 ale na penalty byl
šťastnější kladenský celek 2:0.  

V semifinále  nejdříve Slavia porazila Tatran Rakovník 3:1
. Brankový účet otevřela

Lidická 1:0
. V páté minutě srovnal Chvapil . O minutu později  se radovala Košková a razítko na postup
slávistek  zařídila Fleislerová .  Druhý finalista  vzešel z duelu společenství
Dobrá/Družec  a SKP Rakovník . Rakovník
vyhrál 5:1 a mohl si tak zopakovat zápas ze skupiny se Slávií . Než k tomu
došlo bojovalo se o bronz. Byl to parádní a dramatický zápas až do poslední
minuty . Tatran  slavil po výhře nad
společenstvím 5:3 . Jedno drama skončilo a na finále bylo připraveno další
parádní představení . Opět výborná divácká kulisa  a skvělá atmosféra pomohla poslednímu zápasu
. Slavia šla dovedení v páté minutě díky Koškové . Za Rakovník vyrovnal o
tři minuty později Hamouz . Radost netrvala dlouho a jak se nakonec ukázalo
vítězný gól trefila o minutu později Burešová . Do konce utkání měli obě
mužstva velké šance ale brankáři svoje svatyně zamkly a tak se z celkového
triumfu radoval pražský tým . Pořadatelé děkují všem , kteří podporují
fotbalovou tour . Turnaj odpískal Miloslav Andrle . Bedřich Koch  závěrem předal všem účastníkům medaile a
věcné ceny . Tři nejlepší si odvezli poháry . Individuálně nejvíce trenéry
zaujal brankář Adam Kyncl z Kněževse a Michael Hamouz z SKP Rakovník
.Fotbalová tour bude pokračovat na konci ledna .

Konečné pořadí turnaje:

1.      SK Slavia Praha dívky 

2.      SKP Rakovník

3.      Tatran Rakovník

4.      Společenství Dobrá/Družec

5.      SK Lhota

6.      TJ Roztoky

7.      FK Kněževes

8.      Sparta Řevničov


 

 

 

 

30.11. 2016 První dva turnaje úspěšně za námi o víkendu mají dostaveníčko mladší žáci a mladší přípravka .

 

První turnaj halové
ligy vyhrálo SKP


 

V sobotu19.11.
se ve sportovní hale v Rakovníku uskutečnil první turnaj fotbalové tour.
Divákům se představily ročníky 2009 a mladší. Celkem se zúčastnilo sportovního
klání 6 mužstev, které hrály systémem každý s každým. Na úvod turnaje
zvítězil Tatran Rakovník v dramatickém utkání nad týmem SK Kladno 3:2.
Úspěšně zvládl svoji premiéru i SKP Rakovník, který vyhrál nad Mosteckým FK
3:1. Kolečko prvních zápasů zakončil duel, ve kterém FC Loko Karlovy Vary
podlehl Baníku Švermov 2:4. V další fázi turnaje si suverénně počínal SKP
Rakovník, který postupně porazil Karlovy Vary 6:3, Baník Švermov 3:2, SK Kladno
6:0 a v posledním kole zdolal v derby Tatran 2:1. Velmi dobře si vedl
i Baník Švermov, který mimo utkání s SKP porazil všechny ostatní družstva
a skončil na druhém místě. Mezi týmy Mostecký FK, Tatran Rakovník a FC Loko
Karlovy Vary vzešli souboje o 3. až 5. místo. Fotbalisté Mostu porazili Tatran
5:3, a podlehli Karlovým Varům 2:4. Tatran porazil Vary 3:1, a tak o 3. místě
rozhodlo skóre ze vzájemných zápasů, protože všechny tři týmy měli 6 bodů.
Bronzovou příčku nakonec získal Mostecký klub. Celý turnaj probíhal ve velmi
pěkné atmosféře a přítomní diváci vytvořili všem mužstvům příjemné prostředí.
Na vysoké úrovni turnaje se také podílela trojice rozhodčích: Simona Kosová,
Marek Titlbach a Miloslav Andrle. Pořadatel TJ TZ Rakovník děkuje dílčím
partnerům za pomoc - Lesy ČR, PTK Service, Zdeňkovi Křováčkovi a Zdeňce
Konopáskové. Nejlepším brankářem turnaje se stal Matyáš Vait z Tatranu
Rakovník a mezi hráči byl nejlepší Jan Protiva z týmu Baníku Švermov.

Konečné pořadí turnaje:

1.      SKP Rakovník              15 b

2.      Baník Švermov            12 b

3.      Mostecký FK               6 b

4.      Tatran Rakovník         6 b

5.      FC Loko Karlovy Vary 6 b

6.      SK Kladno                    0 b


 


 


 


SKP zvítězilo i v neděli


 

Rozjezd
fotbalové halové sezóny potvrdila i nedělní program ve sportovní hale, kde si
daly dostaveníčko starší přípravky. V turnaji se objevilo celkem osm týmů,
které byly rozděleni do dvou skupin. Ve skupině A kraloval bez ztráty kytičky
tým SKP Rakovník ročník 06, který postupně porazil: Společenství Dobrá Družec
4:2, FK Hředle 6:1 a Baník Švermov 6:0. Druhým semifinalistou se stalo
Společenství Dobrá Družec, které dokázalo porazit Baník Švermov 2:0 a
v nádherném fotbalovém zápase remizovali s FK Hředle 6:6. Na Hředle
sice zbylo ve skupině 4. místo, ale velké sympatie si tento tým získal
v přestřelce se Společenstvím, kdy nejprve vedl 3:1, záhy prohrával 3:5,
aby nakonec v závěru utkání vyrovnal na konečných 6:6.

Třetí příčku
v této skupině získal Baník Švermov. Ve skupině B se dařilo týmu TJ
Unhošť, který získal tři vítězství a postoupil do semifinále. Druhým
postupujícím byl Baník Sokolov, který porazil TJ Roztoky 5:2 a SKP Rakovník
ročník 07 výsledkem 6:1. V zápasech o 5. až 8. místo nejprve Baník Švermov
otočil nepříznivý stav 0:2 s TJ Roztoky a FK Hředle podlehly SKP Rakovník
"06" 0:2. V souboji o sedmé místo Roztoky udolaly FK Hředle 4:2. Pátou
příčku získal Baník Švermov. V semifinále nejdříve SKP Rakovník ročník 06
remizoval s Baníkem Sokolov 1:1, aby si postup do finále zajistil výhrou
na pokutové kopy 2:0. Druhý finalista TJ Unhošť zdolal Společenství Dobrá
Družec 4:2. V souboji o třetí místo kraloval Baník Sokolov, když nedal
Společenství šanci a zvítězil 9:0. Ve finálovém zápase se ujal Rakovník
dvoubrankového vedení po střelách Chromycha a Kokšála. Snížení náskoku obstaral
Bambula, ale Rakovník dalšími dvěma trefami do černého rozhodli vítězi turnaje.
Na závěr turnaje vyhlásil pořadatel turnaje TJ TZ Rakovník z úst Bedřicha
Kocha nejlepší individuální výkony. Nejlepším brankářem se stal David Havel
z TJ Unhošť a hráčem Matyáš Putera z Baníku Sokolov. Také nedělní
program provázela skvělá fotbalová kulisa za což patří dík všem divákům, kteří
si našli cestu do sportovní haly v Rakovníku.

Konečné
pořadí:

1.      SKP Rakovník "06"

2.      TJ Unhošť

3.      Baník Sokolov

4.      Společenství Dobrá Družec

5.      Baník Švermov

6.      SKP Rakovník "07"

7.      TJ Roztoky

8.      FK Hředle 

 

 

4.8. 2016  Na hlavní straně menu najdete širokou nabídku turnajů , které chystáme pro nejmenší fotbalisty .

V případě zájmu rychle jednejte . Přejeme krásný fotbalový podzim a v zimním období budeme rádi , když se setkáme u nás v Rakovníku.

Memoriál Miloslava Krause po šestnácté

 
 

            V sobotu se v hale přepisovala historie .

Již pošestnácté uspořádal TJ TZ Rakovník Memoriál Miloslava Krause . Sobotních šest hodin věnovalo osm týmů Mildovi , který byl hráčem a správcem na Šamotce a jeho srdci přirostl Tatran Rakovník . Partnerem této akce se stala opět firma Elektro Viola . Sám její představitel pan Rudolf Kulhánek na Tatraně působil a opět při této akci pomohl . Dalším partnerem byla firma Velkoobchod ovoce zelenina Tomáše Krause . Oběma sponzorům moc děkujeme za jejich věrnost .

První zápas turnaje nabídl výbornou podívanou. Baník  Švermov vedl nad Tatranem 2:0 ale rakovnický tým dokázal zápas otočit a vyhrál 3:2 .  V druhém utkáním sice branka nepadla  ale jak Slaný, tak i Lhota potěšili plné hlediště útočnou hrou . Ve skupině b Hrdlív porazil SKP 3:0  a následně jeden z favoritů  turnaje Karlovy Vary zdolali společenství 4:1 . Po úvodních čtyřech zápasech si všichni účastníci připomenuli minutou ticha Mildu . 

V následujících střetnutích se prosazovali týmy , které si zajistili postup do semifinále a tak bez ztráty kytičky šli dál  Tatran Rakovník , 1. FC Karlovy Vary . Jednou zaváhali týmy z kladenského okresu Švermov a Hrdlív a i oni se dostali do elitní čtyřky. V malém semifinále

nejdříve Lhota nestačila na stále lepšící se SKP Rakovník 1:4 a mezi Slaným a společenstvím Družec/Dobrá nepomohla normální hrací doba, stav byl po patnácti minutách  2:2. Rozhodovali penalty a jediná trefa pomohla  Společenství do souboje o pátou příčku  .Poražené  Slaný si spravilo chuť v souboji o sedmou příčku a vyhrálo 2:1 nad  Lhotou .

 V souboji o páté místo vyhrálo SKP Rakovník za bouřlivého potlesku nad Společenstvím 2:0 .

V semifinále nejdříve Tatran zdolal Sokol Hrdlív 2.0 a 1.FC Karlovy Vary nepřipustili překvapení a vyhráli nad Švermovem 5:0 . V souboji o bronz byli úspěšnější hráči Baníku , kteří porazili Sokoly z Hrdlíva 3.0 . Ve finálovém utkání se střeli oddíly , které ještě v historii memoriálu tento turnaj nevyhráli . Trůn byl uvolněný , protože loňský vítěz FC Mělník letos nestartoval a tak bylo jasné , že se bude přepisovat historie . V týmu Karlových Varů chytal vítěz brankářské kategorie Martin Beran a také hráč turnaje Ondřej Řezníček . Jenže ani jejich umění nestačilo ve finále na dobře seřízený stroj s názvem Tatran Rakovník . Ten zaskočil svého protivníky hned v úvodu . Nejdříve se trefil Blokeš a pak ,,slečna,, Kuthanová . Další minuty se hráli od vápna k vápnu a obrany pracovali precizně . Tatran si počínal výborně

takticky a soupeři dovolil snížit až šest vteřin před koncem . Pak už přišla radost a zmíněné přepsání historie . Tatran se dočkal a Mildovi udělal radost . Radost rozdávali i ostatní a nakonec z rukou manželky Jany a dcery Simony Krausových dostala všechna mužstva  poháry a věcné ceny a první tři celky medaile .  ,, Chci poděkovat všem zúčastněným týmům za výborné výkony a divákům za báječnou atmosféru . Jedničku s hvězdičkou si zaslouží Rudolf Kulhánek a Tomáš Kraus za podporu akce a těším se na 17. ročník memoriálu ,, řekl závěrem Bedřich Koch . Rozhodčím turnaje byl bezchybný Marek Titlbach . 

Konečné pořadí Memoriálu M. Krause

1.      Tatran Rakovník

2.      1. FC Karlovy Vary

3.      Baník Švermov

4.      Sokol Hrdlív

5.      SKP Rakovník

6.      Společenství Družec/Dobrá

7.      SK Slaný

8.      SK Lhota

                FotbalováWAF TOUR O VÍKENDU POKRAČOVALA DALŠÍMI TURNAJI

27.1. 2016

 

Víkendové turnaje pro rakovnické týmy

V sobotu a v neděli pokračovala Vaf tour devátým a desátým  dílem . Sobota patřila mladším přípravkám a v neděli ještě mladším kolegům .

Sobotního  turnaje se zúčastnilo šest  týmů a ty bojovali ve spravedlivém  systému každý s každým . Celkem viděli diváci ve sportovní hale patnáct  zápasů. Čtyři kladenské týmy a dva rakovnické ukazovali početnému publikum to, co se naučili v tréninkové přípravě .

V úvodním zápase zdolal Švermov Hředle 2:1 .  Tatran porazil Lhotu 3:0  a Kročehlavy jednou brankou udolali SK Slaný . Ve druhém kolečku zápasů nejdříve Tatran vyhrál nad FK Hředle 3:1 . Švermov o jeden gól vyhrál nad Kročehlavy  a Slaný podlehlo Lhotě 0:2.  Po dvou porážkách zabrali Hředle a vysoko 5:0 porazily Kročehlavy, byl to vůbec největší rozdíl ve skóre v průběhu celého turnaje  .V následujícím zápase se strhla branková přestřelka ve které dlouho měli navrh Tatraňáci , kteří vedli nad SK Slaný 4:2 ale soupeř se nevzdal a dokázal v nádherné divácké atmosféře vyrovnat na 4:4 . Vůbec sobota byla opět v hale ze strany diváků perfektní a obecenstvo zaslouží velkou pochvalu za vytvořenou kulisu .

V následujícím mači Švermov prohrál s Lhotou 1:3 . Ve čtvrtém kole zápasu si dopředu zajistily celkové prvenství hráči Tatranu po výhře nad Kročehlavy 4:0 . Další nervy drásající duel předvedl rakovnický tým FK Hředle , který otočil v zápase s Lhotou nepříznivý průběh střetnutí z 2:3 na 4:3 . Slánský tým pokračoval v herní euforii a vyhrál nad Švermovem 3:1 .

V posledním kole zápasů turnaje  Lhota přehrála Kročehlavy 2:0 a čekala , jak dopadnou ostatní utkání .Jistý vítěz Tatran nezaváhal se Švermovem 3:1a jako jediný nepoznal hořkost porážky.  Na úplný závěr  mohlo Slaný v případě výhry skončit i třetí naopak Hředle mohli skončit druhé . Nakonec  bral vítězství a tím i stříbro tým z Hředel . Bronz připadl týmu SK Lhota . I přes to , že vítěz měl bodový odstup od ostatních , byl turnaj velmi vyrovnaný a všechny mužstva přispěli k pohodové a kvalitní podívané . Turnaj odpískal Marek Titlbach .Nejlepším brankářem se stal  Tomáš Slaný z Kročehlav a hráčem turnaje zvolili trenéři Ondru Roubíka z mužstva FK Hředle .

Konečná tabulka turnaje mladších přípravek

  Konečné pořadí:

1.      Tatran Rakovník             13b

2.      FK Hředle                        9b

3.      SK Lhota                         9b

4.      Baník Švermov                  6b

5.      SK Slaný                          4b

6.      SK Kročehlavy                   3b

V nedělním rozpisu turnaje figurovalo celkem osm týmů , které pořadatel  TJ TZ Rakovník rozdělil do dvou skupin .  Ve skupině A sbíral zkušenosti Tatran  a asi nejvíc měl k bodům blízko v úvodním svém vystoupení proti  Slovanu Kladno ale dvě nešťastné branky po rozehrávkách před vlastní brankou znamenaly výhru pro kladenský tým . Parádní podívaná to byl zápas mezi SK Slaný a Slovan Kladno . Slánský tým byl lepší skoro celý zápas a ještě osmdesát vteřin před koncem vedl 5:2 ale Slovan zabral v pravý čas a nakonec remizoval 5:5 . Oba týmy zaslouženě postoupili do semifinále i když Sokol Hrdlív  oba postupující notně potrápil.

Ve druhé skupině si vedl velmi úspěšně tým SKP Rakovník , který postupně zdolal  Společenství Dobrá/Družec 2:0 , Lhotu stejným rozdílem a nakonec  i Kročehlavy 2:1 .Druhý postupující byl tým  ze Lhoty , který se zlepšoval zápas od zápasu . Kročehlavy a společenství nedali ve svých zápasech kůži zadarmo a třeba Družec prohrál s Lhotou 0:1. V zápase mezi sebou se kladenští rivalové rozešli remízou 1:1 .A hrálo se dál 

 na úvod malého semifinále mezi Hrdlívem  a společenství museli rozhodnou  penalty .Hrdlív byl úspěšnější a o páté místo si zahrál s Kročehlavy , ty porazily Tatran 2:1 . Svěřenci trenéra Davida Šiky  pak prohráli s týmem Družce a Dobré  1:3 . Hrdlív vyhrál nad Kročehlavy 2:0 . Ve velkém semifinále  Slaný prohrál s Lhotou 1:3 a SKP vyhrálo po výborném výkonu nad Slovanem Kladno 4:0 . V souboji o bronz se opět kopaly penalty . Ještě předtím

však padlo na každé straně po třech brankách a v poslední minutě po jedné na každé straně .

Lépe zvládli penalty hráči SK Slaný v poměru 2:0 . Samotné finále začalo brankou hráčů SK Lhoty . Rakovnický tým se postupně rozjel k velkému obratu a i díky hattricku střelce Kleknera mohl na závěr zvednout pohár za první místo .

Nejlepším hráčem tohoto dílu byl  Dirk Drechsel  ze Slovanu Kladno  a brankářské ocenění si odvezl Matyáš Vait z Tatranu Rakovník . Seriál fotbalových turnajů bude pokračovat 6. února turnaje starších přípravek .     

 Konečné pořadí:

1.         SKP Rakovník

2.         SK Lhota

3.         SK Slaný               

4.         Slovan Kladno

5.         Sokol Hrdlív

6.         SK Kročehlavy

7.         Společenství Dobrá/Družec

8.         Tatran Rakovník

 

      

 

Prvním vítězem v roce 2016 je Tatran Rakovník

16.1. 2016

V Novém roce se opět rozeběhl seriál mládežnických turnajů VAF tour .

Sobotního setkání přípravek ročníků 2005 a mladší se zúčastnilo celkem sedm týmů .To co je hodně potěšitelné prim v soutěži hráli rakovnické týmy. Tatran nasadil do soutěže dva týmy a turnaji se zúčastnili i šikulové z SKP Rakovník . Hrálo se spravedlivým systémem každý s každým a tak rozhodčí turnaje Marek Titlbach odpískal až na dvě střetnutí celkem dvacet jedna zápasů . Atmosféra ve sportovní hale byla opět skvělá nejvíce bylo slyšet fanoušky z Rakovníka ale krok  s nimi drželi i žatečtí a také ostatní týmy měli slušnou podporu .  Na úvod Tatran jedna porazil své kolegy a SKP vstoupil do turnaje správnou nohou po výhře 3:1 na Hrdlívem . Slaný si poradil s Lhotou a poslední účastník turnaje ze Žatce zdolal Tatran 2  4:0 .  Ve druhém kolečku utkání se opět prosadili  jedničky z Tatranu proti Sokolu Hrdlív a SKP porazilo i Lhotu .V dramatické bitvě nedohnalo Slaný třígólovou ztrátu se Žatcem a prohrálo v napínavé koncovce  2:3 . Sokol Hrdlív zdolal dvojku Tatranu 2:1 a jak se později ukázalo byl to souboj o čtvrté místo . SKP ztratilo první body z dvojkou Tatranu  porážkou 0:2 ale pak se vypjalo k výbornému výkonu a za úžasné podpory svých fanoušků zdolalo Žatec 4:1 . Dařilo se i Michaelovi Hamouzovi , který byl posléze vyhlášen nejlepším hráčem turnaje .  Žatec si napravil reputaci a zdolal sympatický tým ze Lhoty a byl tak stále ve hře o celkové prvenství zvláště , když SKP podlehl v derby jedničce Tatranu  0:3 . V posledních třech zápasech se rozhodovalo o konečném pořadí . Nejdříve Lhota těsně prohrála s Hrdlívem a ten skončil čtvrtý . V předposledním zápase Tatran jedna po brankách z dálky Pergnerové a Blokeše porazil Žatec 2:0 a dokončil turnaj bez ztráty bodu na prvním místě . V posledním zápase turnaje SKP muselo porazit tým za Slaného ,aby skončilo na  druhém místě . Soupeř dlouho odolával i proto , že v brance chytal nejlepší golman turnaje Matěj Kapusta . Nakonec se rakovnický tým i díky svým fanouškům dvakrát radoval a mohl přebrat stříbrné medaile . Medaile z bronzového kovu potom v rámci slavnostního zakončení vyseli na krku hráčů SKJ Junior

 Žatec . TJ TZ Rakovník pořadatel turnajů zve diváky  na další setkání malých fotbalistů , které se uskuteční v sobotu23.  a v neděli 24.  ve sportovní hale vždy od 9.oo hodin . 

Konečné pořadí:

1.      Tatran Rakovník 1        18

2.      SKP Rakovník             12

3.      SKJ Junior Žatec          12

4.      Sokol Hrdlív                   9

5.      Tatran Rakovník 2          9

6.      SK Slaný                      3

7.      SK Lhota                      0  

 

Sobotní druhý díl fotbalového seriálu, který pořádá TJ TZ Rakovník byl určen pro starší přípravky. Rakovnické, kladenské a ze severu Čech zúčastněný Žatec vytvořili pro diváky zajímavou podívanou. Ve skupině A se nejvíce dařilo společenství Dobrá Družec, který porazil postupně první tým Tatranu Rakovník 1:0, SK Slaný 4:1 a remizoval s Baníkem Švermov 0:0. Právě kladenský Baník doprovodil Společenství do semifinále, když sice prohrál s Tatranem 0:1, ale porazil Slaný 5:0. Na SK Slaný a Tatran Rakovník1 zbyly souboje o 5. až 8. místo. Ve druhé skupině zvítězil ve všech třech zápasech Tatran Rakovník2 a mezi nejlepší čtyřku postoupil také tým SKJ Junior Žatec. O umístění v dolní polovině tabulky poté bojovali hráči Slavoje Kladno a SKP Rakovník. V dramatickém zápase remizovalo SKP Rakovník s SK Slaný 1:1 a na penalty vyhrálo 2:0. V dalším zápase této skupiny první tým Tatranu Rakovník podlehl Slavoji Kladno 1:4. V semifinálových zápasech vyhráli vítězové shodně 4:0. Nejdříve Žatec zdolal Společenství Dobrá Družec, a poté Tatran Rakovník2 zdolal Baník Švermov. V zápasech o konečná umístění moc golů nepadlo a většinou o vítězi rozhodla jediná branka. Sedmá příčka patří Tatranu Rakovník1, která udolal SK Slaný 1:0. Pátou příčku získal tým Slavoj Kladno po výhře 2:0 na SKP Rakovník. Bronzové medaile si odvezlo družstvo Baníku Švermov, když dokázalo vstřelit jedinou branku Společenství Dobrá Družec. Jediný gol také rozhodl finále, ve kterém se utkali Junior Žatec a Tatran Rakovník2. V průběhu celého zápasu bylo k vidění spoustu dramatických okamžiků před oběma brankami, ale golmani byli výborní a odolávali do samotného konce. O vítězi rozhodla poslední vteřina a přesná rána hráče Tatranu. Při slavnostním vyhlášení ocenili trenéři hráčem turnaje Ondřeje Blokeše z Tatranu a nejvíce hlasů v kategorii brankáře získal Jan Oppel z týmu Junior Žatec.

 

Konečné pořadí:

1.      Tatran Rakovník2

2.      Junior Žatec

3.      Baník Švermov

4.      Společenství Dobrá Družec

5.      Slavoj Kladno

6.      SKP Rakovník

7.      Tatran Rakovník1

8.      SK Slaný

 

 

NEDĚLNÍ TURNAJ TAKÉ PRO TATRAN

Druhý víkendový den ve sportovní hale patřil ročníkům 2007 a mladší. Týmy byly opět rozděleny do dvou skupin, které tvořili čtyři rakovnické týmy, kladenské týmy a mezi účastníky se objevili i také hráči Baníku Sokolov.

Skupinou A  prošlo bez zaváhání družstvo SKP Rakovník a do bojů o medaile se překvapivě díky výhře nad SK Kročehlavy 1:0 a remíze 2:2 s velmi dobrým Švermovem dostal další rakovnický zástupce FK Kněževes . Druhá skupina dopadla pro další dva zástupce okresu obdobně .  Tatran si poradil se Sokolovem i se společenství Dobrá/ Družec  a zaváhal pouze s příjemným překvapením akce z fotbalisty FK  Hředle . Svěřenci trenéra Vodrážky pokořili i dva zbývající týmy ve skupině a tak poprvé v historii turnajů byli všichni rakovničtí zástupci v semifinále .

V zápasech  o umístění nejdříve  v boji o pátou příčku se utkali  dva Baníci . Švermov vyhrál nad Sokolovem 2:0 . Sedmé místo nakonec získalo společenství Dobrá/Družec výhrou nad SK Kročehlavy 2:0 .

V prvním semifinále  Tatran porazil SKP 3:0 a FK Hředle postoupili do finále díky výhře 2:0 nad  Kněževsí . Zápas o třetí místo přinesl drama až do samotného konce. SKP Rakovník vedl už 2:0 ale Kněževes dokázal vyrovnat na 2:2 . Bronzové medaile si nakonec pověsili na krk hráči SKP až díky úspěšné střele sedm vteřin před koncem zápasu .

 V dramatickém finále diváci viděli napínavou zápletku, kterou nerozluštilo ani 15 minut hrací doby, a tak museli rozhodnout penalty. V nich byli šťastnější svěřenci trenérky Huňáčkové. V normální hrací době skončil zápas 2:2 a na penalty vyhrál vítěz 3:2. Celý turnaj proběhl v báječné atmosféře a ve velmi slušně zaplněné sportovní hale zněl častokrát potlesk za předvedené akce , zákroky brankářů a hezké góly . ,, Všichni účastníci přispěli svými výkony k pohodovému dni a za to bych jim chtěl poděkovat ,, glosoval akci  ředitel turnaje Bedřich Koch , který i poděkoval všem partnerům především firmě VAF logistics service s.r.o.

Nejlepším hráčem se stal Nikolaj Šoljak a brankářem turnaje byl vyhlášen Šnobl z FK Hředle.

Konečné pořadí:

1.      Tatran Rakovník

2.      FK Hředle

3.      SKP Rakovník

4.      FK Kněževes

5.      Baník Švermov

6.      Baník Sokolov

7.      Společenství Dobrá Družec

8.      SK Kročehlavy

 

 tour zahajuje svou pouť .

 
 
 
 
 
 
 
Další ročník mládežnických turnajů otevírá svoji bránu . Letos jsme připravily rekordních 14 turnajů .  Jeden turnaj je věnován mladším žákům , dva turnaje ročníkům 2008  , pět akcí je pro 2007 a největší porci turnajů je určena pro ročníky 2005  a mladší , kteří se sejdou v Rakovníku celkem šestkrát .Bedřich Koch co by garant turnajů hlásí skoro ,, vyprodáno ,, a pouze na některé turnaje jasou k dispozici poslední volná místa. Namátkou 12.12., 23.1. , 7.2. , 21.2. ročníky 2007 . Poslední dvě volná místa jsou na turnaj 24.1. pro ročníky 2008 . Pro starší přípravky jsou volné dvě místenky na turnaj  6.2. 2016 . O turnaje je stále obrovský zájem a to nás těší ale zároveň zavazuje. 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Finále florbalu bylo záležitostí kladenských celkůFOTBALOVÁ VAF TOUR ZAHÁJILA V SOBOTU

 

O tomto víkendu byl zahájen ve sportovní hale čtrnácti dílný seriál fotbalových turnajů, který pořádá TJ TZ Rakovník ve spolupráci VAF LOGISTICS SERVICE s.r.o.

 

První turnaj byl určen pro ročníky 2008 a mladší. Celkem sedm týmů v systému každý s každým se od osmé hodiny ranní proháněli ve sportovní hale a diváci mohli shlédnout celkem 21 zápasů. Mezi účastníky byla i trojice rakovnických týmů SKP, Tatran a Senomaty, ostatní účastníci byli z kladenského okresu SK Slaný, Slavoj , Kročehlavy a společenství Dobrá/Družec.

Los turnaje svedl v úvodním zápase proti sobě SKP a Senomaty. Rakovnický tým byl o něco lepší a zaslouženě vyhrál 4:1. Také ve druhém utkání se představil rakovnický zástupce Tatran, svěřenci trenéra Šiky remizovali s SK Kročehlavy 0:0. Ve třetím zápase v kladenském derby Slavoj porazil společenství Dobrá Družec 5:2. Během turnaje si postupně vytvořili bodový náskok Slavoj Kladno a SKP Rakovník a o vítězství v turnaji rozhodl jejich vzájemný zápas, který byl velmi dramatický až do samotného konce.Rakovník doháněl brankovou ztrátu srovnal aby v závěru inkasoval a prohrál těsně 2:3 . Na dalších místech byla velká tlačenice a každý zápas byl velmi vyrovnaný . Taakže třeba o třetím místě rozhodl vzájemný zápas a o pátém větší počet vstřelených branek v turnaji.

Zajímavostí bylo, že tým SK Kročehlavy ze šesti zápasů pětkrát remizoval. O třetím místě nakonec rozhodla výhra společenství Dobrá Družec a SK Slaný. Společenství zvítězilo 2:0. Velmi pěknou hrou se prezentovali i hráči SK Senomat, kteří nakonec vytěžili v turnaji 5 bodů, a na třetí místo jim scházely pouhé dva body. Neztratil se ani Tatran, který s mladšími hráči držel se všemi soupeři krok a získal sympatie diváků. O čem svědčí, i že nejlepším brankářem turnaje byl vyhlášen Matyáš Vait. Také i další individuální cena zůstala v Rakovníku, neboť nejlepším hráčem se stal Matyáš Klekner z SKP. Při slavnostním vyhlášení dostali všichni hráči medaile za předvedené výkony.

Úvodní turnaj měl velmi pěknou diváckou kulisu, o čem svědčí skoro zaplněná sportovní hala , která ocenila i dvojici rozhodčích Marka Titlbacha a Davida Vejvodu. Fotbalová VAF Tour pokračuje tento týden v sobotu a neděli turnaji mladších a starších přípravek.

Pořadatel Bedřich Koch děkuje všem partnerům za spolupráci.

Konečné pořadí turnaje:

1.    Slavoj Kladno                     16 b.

2.    SKP Rakovník                     15 b.

3.    Dobrá/Družec                    7 b.

4.    SK Slaný                               7 b.

5.    SK Kročehlavy                    5 b.

6.    SK Senomaty                      5 b.

7.    Tatran Rakovník               2 b.

 

Rakovník – Neděle patřila v rakovnické hale florbalistům. V rámci TZ cupu se sešlo celkem deset týmů. Mezi favority turnaje se pasovaly dopředu dva kladenské týmy, FBC Tuchlovice a Čvaňháčci.

Ilustrační foto.Autor: František Géla

Rakovnické týmy reprezentovali třeba zkušení El Notorico, Alcatraz, FBC Přílepy, FBC Všetatky, Pozemkáři a také mladá mužstva FBC Rakovník dorost A a B a také Jestřábi z Nového Strašecí. V první skupině si suverénně vedl tým z Tuchlovic, vyhrál všechny zápasy, ale třeba s Notorikem jen 1:0. Také dorostenci A drželi s kladenským týmem krok, podlehli těsně 2:1.

Druhým postupujícím z této skupiny se stal tým El Notorico, který v rozhodujícím zápase zdolal Pozemkáře 4:1.
Ve druhé skupině nebylo rozhodnuto o druhém postupujícím až do posledního zápasu.

Prvním semifinalistou se stali oprávněně Čvaňháčci, kteří se zapotili pouze jednou s Alcatrazem po výhře 3:2. Ostatní zápasy zvládli bez větších problémů. Důležité zkušenosti sbírali na turnaji dorostenci FBC Rakovník B a třeba v posledním utkání, které rozhodovalo o druhém postupujícím, potrápili Přílepy.

Právě tento duel rozhodoval, kdo doprovodí Čvaňháčky do semifinále. Ani jeden z týmů nemohl postoupit, přesto měl ve svých rukách osud týmů Všetat a Alcatrazu. Všetaty totiž v závěrečném svém vystoupení ve skupině udolaly Přílepy 5:0 a vrátily se do hry o postup.

V případě výhry Přílep nad dorostem Rakovníka by měli společně s Alcatrazem a Přílepy všichni čtyři body a na vzájemné zápasy by postupovaly Všetaty. Dorost ani Přílepy netaktizovaly a výhra zkušenějších Přílep katapultovala Všetaty do semifinále. Alcatraz zůstal před branami semifinále (už po několikáté) o jediný gól.

V prvním semifinále pokračovaly Všetaty ve výborném výkonu a držely s favorizovanými Tuchlovicemi krok po celý zápas. Prim hráli v obou týmech brankáři, a tak nebylo divu, že musely o prvním finalistovi rozhodnout samostatné nájezdy.

Dramatická podívaná vyvrcholila až v deváté sérii. Nejdříve Sixta nedal, a nakonec kladenský tým poslal do finále Drexler. Ve druhém semifinále si vypracoval v úvodu náskok tým Čvaňháčků a v desáté minutě vedl 3:1. El Notorico se snažilo korigovat a zdramatizovat utkání, ale zkušenější tým si výhru pohlídal.

V souboji o třetí místo Notorico vedlo brankami Víchy a Sládka 2:0. Ve 13. minutě snížil Fridrich na 2:1. V závěrečných dvou minutách se Všetaty už neprosadily a zbylo na ně čtvrté místo. El Notoricu patří třetí příčka.

Finálový zápas mezi kladenskými týmy měl jednoznačný průběh. Čvaňháčci po dvou brankách Šímy a jedné Noska vedli v osmé minutě 3:0. Pak se hra vyrovnala, jenže ve 13. minutě se trefil opět Žák 4:0. Tuchlovice se dokázaly vrátit do zápasu ve 14. minutě. Nejdříve Drexler a Vesecký snížili na 4:2, ale definitivu na výhru a zisk poháru pro Čvaňháčky dala branka Šímy na 5:2.

„Celý turnaj s přehledem odřídila dvojice Jakub Koláček a Lukáš Pyskatý, chtěl bych jim za to poděkovat a také děkuji Zdeňku Špimrovi za sponzorování této akce. Turnaj se vydařil a byl kvalitní," zhodnotil den s děravým míčkem pořadatel Bedřich Koch.

B. KOCH, B. JOGLOVÁ

 

 

 

 

Autor: Bianka Joglová

 

 

 

21.2. 2015

V sobotu patřila hala těm nejmenším .

Ano první den víkendu patřil nejmladším členům bohaté fotbalové rodiny . Začínající fotbalisté si zahráli turnájek v rakovnické sportovní hale . Pět týmů , čtyři z kladenska a jeden rakovnický zástupce se střetli  systémem každý s každým  aby ukázali svým trenérům , rodičům ale i babičkám a dědečkům co všechno se zatím naučili na své krátké fotbalové

cestě . Výsledky opravdu nebyli důležité  a dokázali to samotní pořadatelé z TJ TZ Rakovník , protože při slavnostním zakončení nejenom že týmy dostali poháry, ceny  jako vždy ale všichni účastníci dostali i medaile .

V turnaji bylo k vidění spoustu hezkých okamžiků , individuální akce  , které končili

 brankou nebo těsně vedle ní  , pěkné zákroky malých brankářů ale snaha i kombinační spolupráci , toto vše oceňovali diváci potleskem bez rozdílu , kdo v tu danou chvíli byl na hřišti .

Součástí turnaje jako vždy bylo vyhlášení  nejlepšího brankáře a hráče . Mezi tyčemi kraloval  Josef Zettel z Baníku Švermov a hráčkou turnaje se stala Lenka Černá z SK Družec .

Fotbalová tour má nakročeno do posledního dílu a v  sobotu 28. února si v hale zahrají starší přípravky. Přijďte se podívat a fandit .  

 

Konečné pořadí turnaje

1. SK Družec               19

2. SK Kročehlavy        13

3. SKP Rakovník         12

4. Baník Švermov        10

5. SK  Slaný                   1

 

Vítězem 15. ročníku se stal tým FC Mělník .

Již po patnácté uctili pořadatelé z TJ TZ Rakovník vedení Bedřichem Kochem památku Miloslava Krause . Touto cestou bych chtěl poděkovat Rudolfovi Kulhánkovi z firmy Elektro Viola a Tomášovi Krausovi za podporu této dlouholeté akce . V letošním ročníku hrálo opět osm týmů a palubovka patřila  fotbalistům narozeným v roce 2007 a později  , Týmy ze dvou krajů naší vlasti byly rozděleni do dvou skupin . V áčkové skupině si vedl výborně tým z Mělníka a ve všech třech zápasech nedal svým soupeřům šanci porazil Tatran 7:3  Lhotu 3:0 a 11:0 SK Kladno (1) . Druhé postupové místo do bojů o medaile vyválčil Tatran i díky výhře 3:0 nad Lhotou  a 8:1 nad SK Kladno (1) .Třetí ve skupině skončila SK Lhota .

Do první čtyřky  chtěl proniknout i tým SKP Rakovník . Bohužel prohrál díky vlastní brance s SK Kladno 1:2 a jak se později ukázalo právě kladenský týmem bojoval na dálku o druhou postupovou příčku . SKP porazilo SK Slaný 1:0 a závěrečném zápase musel porazit FK Baník Sokolov . Severočeši  se dlouho nemohli prosadit ale nakonec výhra 4:0  posunula na prrvní místo ve skupině B právě Baník .  V další části turnaje se mužstva snažila vyhrát svoje utkání  a bojovat o lepší konečná umístění . SK Lhota porazila SK Slaný 3:1 . SKP Rakovník zdolal první tým SK Kladno 3:0 . V prvním semifinále FC Mělník zdolal druhý tým kladenské SK 3:1 . ve druhém semifinále viděli diváci nejdramatičtější zápas nedělního bloku .Střetnutí mezi Tatranem Rakovník a Baníkem Sokolov zvedalo diváky ze sedadel . Po patnácti minutách byl stav 1:1  a na řadu přišli pokutové kopy  . Oba střelci Tatranu proměnili , Sokolovští nikoliv a tak si ,,Mildův,, Tatran zahrál finále . O sedmou příčku vyhrál SK Kladno (1) nad SK Slaným 4:2  o páté pořadí zvítězila SK Lhota nad SKP Rakovník 4:0  . V souboji o bronzové medaile zvítězil Baník Sokolov nad SK Kladno (2)  2:1 . Finalový zápas v podání FC Mělník s Tatranem přinesl vyrovnaný duel v první části zápasu  . Mělník se ujal vedení v úvodu 1:0  a když v polovině mače zvyšoval na 2:0 bylo jasné , že jsi jde za svým zlatým snem . Tatran se snažil kontrovat měl i možnost ke korekci ale suverén nedělního turnaje si pojistil výhru třetí brankou .  V rámci turnaje byli vyhlášení dvě individuální kategorie . Nejlepším hráčem byl zvolen  Martin Opatrný ze Sokolova a brankářem turnaje se stala Markéta Dvořáčková z Kladna . Ceny , poháry , medaile , sladkosti tradičně předávala manželka Mildy Jana Krausová . Poděkování za velmi dobré výkony zaslouží i oba rozhodčí Jakub Fejfar a Marek Titlbach . FC Mělník se zapsal do historie turnaje jako další vítěz a přebral štafetu  po AFK Slavoj Podolí , který letos v memoriálu nehrál .

 

Konečné pořadí turnaje

1. FC Mělník

2. Tatran Rako Rakovník

3. FK Baník Sokolov

4. SK Kladno (2)

5. SK Lhota

6. SKP Rakovník

7. SK Kladno (1)

8. SK Slaný      

 

 

Turnaj starších přípravek ročníky2005  8.2. 2015

Až poslední zápas turnaje rozhodl o vítězství Tatranu Rakovník .

 

V neděli ve sportovní hale pokračovala fotbalová tour pro ročníky 2005 Složení a systém turnaje zkomplikovala ranní sněhová bouře. Bohužel  díky zmiňovaným přírodním vlivům  FK Rudná na turnaj nedorazila . Ostatních sedm týmů ano . Systém se změnil na ten spravedlivější , takže týmy si zahráli každý s každým .

 

Každé utkání bylo důležité ale i jedno zaváhání nemuselo automaticky znamenat konec nadějím,  to se nakonec v plné pravdě projevilo v samotném závěru setkání mladých fotbalistů .

 

V úvodním bloku zápasů Tatran zdolal Kněževes , Slavoj porazil mladíky s SK Slaný a SKP podlehlo Baníku Švermov . Velmi úspěšně vstoupil do turnaje Sokol Hrdlív , který zdolal Kněževes  , ve druhém zápase ale remizoval se srdnatě hrajícím SKP 2:2 . Tatran zdolal SK Slaný a Slavoj Kladno Baník Švermov a právě tyto dva týmy (Tatran a Slavoj ) začali být favoriti na celkové prvenství . Další týmy bojovali o třetí příčku . Škoda z pohledu rakovnického diváka , že Kněževes neudržel vedení 3:1 se Slaným . Hosté zvládli dokonalý obrat a vyhráli 3:4 . Do hry o příčky nejvyšší se vrátil Sokol Hrdlív , který suverénně porazil Slavoj Kladno 5:1 a především si zařádil střelec Rous( čtyři branky ) posléze byl tento hráč vyhlášen nejlepším v celém turnaji s pěti hlasy  .

 

Mimochodem nejlepšího brankáře měli hráči SKP Rakovník. Michal Těšínský dostal čtyři hlasy ze sedmi možných . A právě Michal byl u

 

 toho , když jeho spoluhráči zvládli koncovku s týmem SK Slaný vyhráli a 3:2 . Další drama zažila hala v následujícím zápase. Do té doby suverénní

 

Tatran dostal v úvodu z těžkého úhlu branku  v souboji se Slavojem a celý zbytek zápasu i přes  velkou převahu  žádný gól nevstřelil a tak se průběžná tabulka hodně zdramatizovala . Sokol Hrdlív po výhře 4:1 nad Švermovem  mohl myslet i na druhou příčku ale v posledním svém vystoupení nestačil na Tatrana nakonec bral třetí místo  . O vítězi turnaje rozhodl poslední duel. Slavoj musel porazit SKP jiný výsledek znamenal prvenství pro čekající  . Drtivá většina sportovní haly fandila SKP . Slavoj nepodlehl atmosféře a bojoval o celkový primát ,měl velké šance ale nedokázal prostřelit brankáře Rakovníka a nebo jeho pokusy končily mimo . Kluci z SKP Rakovník podali   také mimořádný výkon a několikrát ohrozil soupeře .

 

Nakonec tento výkon stačil na remízu 0:0 . SKP Rakovník po remíze skončil  pátý a pro kamarády z Tatranu to znamenalo celkové vítězství.

 

jejich týmu.

 

Celkové pořadí

 

 1. Tatran Rajkovník 15

 2. Slavoj Kladno       13

 3. Sokol Hrdlív         10

 4. Baník Švermov     9

 5. SKP Rakovník       8

 6. SK Slaný                6

 7. FK Kněževes        0

   

 

 

 

 

 

24.-25.1. 2015

V sobotu vyhrál tým FK Louny v neděli SK Kročehlavy

O víkendu patřila rakovnická sportovní hala malým fotbalistům . V sobotu hráli pod taktovkou pořadatele TJ TZ Rakovník starší přípravky a v neděli jejich mladší kolegové . Oba turnaje spadají do seriálu fotbalové tour a byl to již šestý a sedmý turnaj . V sobotu se turnaje zúčastnili tři rakovnické týmy a nevedli si vůbec špatně . Tatran Rakovník hrál ve skupině A , která byla velmi těžká . Se všemi třemi soupeři sice prohrál ale za výkony se nemusel vůbec stydět , protože jeho přemožitelé nakonec bojovali o příčky nejvyšší . FK louny ve své skupině prošli bez ztráty kytičky a do semifinále je doprovodil tým z Dobroměřic .

Ve skupině B  se představili SKP Rakovník a FK Hředle a oba si vedli výtečně . SKP vyhrál skupiny s plným počtem bodů a Hředle po výhře nad Švermovem bojovali o postup do semifinále s Berounem . Velký zápas nakonec zvládl Beroun 2:1 a Hředle museli do skupiny o páté až osmé místo . V této skupině v okresním derby porazili Tatran 1:0 a následně podlehli týmu z Rudné a obsadili šestou příčku ale byli příjemný m překvapením turnaje .Tatran porazili na závěr Švermov a skončil sedmý . V semifinále nejdříve Dobroměřice odehráli z SKP Rakovník nádherný zápas a po remíze 3:3 se museli kopat penalty . Lépe si vedli rakovničtí střelci a poslali svoje mužstvo do finále . Druhý finalista vzešel ze zápasu Louny a Beroun . Severočeši byli lepším týmem a po výhře 3:1 šli do finále . V zápase o bronz došlo opět na penalty . Po patnácti minutách hrál Beroun s Dobroměřicemi 1:1  a penalty vyhrál Beroun . Dobroměřice dvakrát neuspěli v rozstřelu a skončili čtvrté . Kdo čekal ve finále velké drama , tak byl zklamán . SKP Rakovník nezachytil vůbec začátek utkání a Louny si vytvořili už ve čtvrté minutě tříbrankový náskok . Také v další části finále si tým ze severu počínal skvěle a zaslouženě po výhře 6:0 ovládl sobotní turnaj . Nejlepším hráčem turnaje se stala Anna Ledvinková z Berouna a brankářem setkání mladých fotbalistů se stal Pavel Bichrt z FK Louny .

Konečné pořadí starších přípravek:

1. FK Louny

2. SKP Rakovník

3. Č.L.-Union Beroun

4. FK Dobroměřice

5. FK Rudná

6. FK Hředle

7.Tatran Rakovník

8. Baník Švermov .

 

Nedělní turnaj měl ještě lepší diváckou atmosféru než jeho sobotní bratříček . Turnaj provázela velká vyrovnanost a třeba o postupujícím ze skupiny B muselo rozhodnout kritérium vzájemných zápasu , neboť tři týmy měli šest bodů . Pouze druhý tým SKP Rakovník na své soupeře nestačil i z důvodů marodky hráčů . SK Slaný tuto skupinu vyhrál a k radosti domácích příznivců ho do bojů o medaile doprovodil Tatran Rakovník, který v závěrečném zápase ve skupině porazil SKP, a tím se dostal na druhé místo. Ve skupině A do poslední chvíle bojovali o postup mezi nejlepší čtyřku tři týmy. Nakonec z prvního místo postoupili SK Kroučehlavy, který porazili SKP Rakovník (1) 1:0 a Žatec 3:2. Žatec si poradil také s rakovnickým týmem 3:1 a obsadil druhou příčku.

Ve skupině o 5. až 8. místo si SKP spravil chuť, a nakonec po výhře nad Švermovem 5:0 obsadil konečné páté místo. V zápasech o medaile nejdříve Kročehlavy porazili Tatran Rakovník těsně 1:0 a vyrovnanost turnaje podtrhlo i druhé semifinále, kde po remíze 1:1 Žatec porazil na penalty Slaný. Slánský tým v souboji o bronz zvítězil nad Tatranem 4:1. Ve finálovém utkání byl k vidění velmi pěkný fotbal a brankáři obou dvou týmu byli největšími hvězdami finále. Nakonec vítězství si odnesli hráči Kročehlav, kteří vyhráli 1:0. Při slavnostním zakončení dostali individuální ceny Jan Adam z Kročehlav coby nejlepší brankář a Petr Pachta ze Žatce dostal ocenění za nejlepšího hráče turnaje. Oba dva turnaje měli výbornou atmosféru. Pořadatel turnaje děkuje firmě Procter a Gamble za podporu této akce.

 

Konečné pořadí:

1.    SK Kročehlavy

2.    SKJ Junior Žatec

3.    SK Slaný

4.    Tatran Rako Rakovník

5.    SKP Rakovník(1)

6.    Baník Švermov

7.    SK Lhota

8.      SKP Rakovník (2)

Poslední volná místa na fotbalový turnaj  21.2. 2015 pro ročníky 2008 

     Novoroční turnaj pro TBC Králův Dvůr

Hned na začátku Nového roku v neděli 4. ledna odstartovala ve sportovní hale sezóna pro florbalisty .

Po vánočním menu přišel na řadu Novoroční zákusek . Šest týmů spravedlivým systémem každý s každým bojovalo o první florbalovou trofej roku 2015 . Mimo rakovnických zástupců , které reprezentovala  zkušenost FBC Přílep ,Alcatrazu,  mládí z FBC Všetaty a Jestřábů z Nového Strašecí se zúčastnili i FBC Ventyls Tuchlovice a tým TBC Králova Dvora .

Hned v prvním kolečku zápasu se ukázalo , že zápasů kdy jeden ze soupeřů si poradí hladce s druhým bude málo . Jestřábi ze Strašecí dlouho drželi krok s týmem z Přílep a nakonec v závěru podlehli 0:2 . Králův Dvůr zase doháněl gólové manko s Alcatrazem a vítězství 2:1 bylo hodně vydřené .

Jestřábi pak překvapivě zdolali Alcatraz 1:0 . Šestý tým Tuchlovice zdržela po cestě do sportovní haly námraza a tak musel v úvodu absolvovat dvě utkání nejdříve porazil Všetaty 5:2 a vzápětí remizoval v pěkném utkání z FBC Přílepy 3:3  . Velmi důležité utkání vzhledem k vývoji tabulky se odehráli v prostřední části turnaje . Alcatraz obral o body Přílepy  2:1 a Tuchlovice remizovali s Králový Dvorem 1:1  a protože Králův Dvůr následně zdolal Přílepy 6:2 měl cestu na trůn uvolněnou . Ve svém posledním utkání zdolal Jestřábi z Nového Strašecí 5:1 a potvrdil zasloužené vítězství v celém turnaji . Jestřábi nakonec na skóre skončili šestí . Druhou příčku  vybojovali Tuchlovice i přes závěrečnou porážku od Alcatrazu , který skončil čtvrtý . Třetí příčku získali Přílepy , které zdolali Všetaty 3:1 a tato porážka znamenala pro všetatský tým nakonec pátou příčku . O vyrovnanosti turnaje svědčí následný pohled na tabulky . Mezi druhým a šestým týmem byl rozdíl tří bodů .

Turnaj se opět odehrál ve velmi pěkné atmosféře o což se postaralo i trio rozhodčích Vít Němeček , Jaroslav Hamouz a Jaromír Správka a florbalisté vykročili do Nového roku tím správným krokem . Partnerem této akce byla firma Procter Gamble Rakona a.s. .

Konečné pořadí turnaje

 1. TBC Králův Dvůr               5 4 1 0  18:5    9
 2. FBC Ventyls Tuchlovice   5 2 2 1  13:9    6
 3. FBC Přílepy                        5 2 1 2  11:12  5
 4. Alcatraz                              5 2 0 3     5:8    4
 5. FBC Všetaty                       5 1 1 3     7:13  3
 6. Jestřábi Nové Strašecí      5 1 1 3    4:11   3

 

Vánoční vítězem se stali Kamenné Žehrovice

Vyvrcholení znehodnotila lidská hloupost

Na sobotu 20. prosince připravil Bedřich Koch společně s TJTZ do sportovní haly tradiční fotbalový turnaj v sálové kopané. Do akce se přihlásilo deset týmů, které byly rozděleny do dvou skupin. První dva celky z každé potom postoupily do bojů o nejvyšší příčky. Boje ve skupinách přinesly zajímavé a zároveň velmi pohodové zápasy. Důkazem bylo utkání Zavidova s Kryt boys. Zhruba v polovině utkání se hráči obou týmů shodně „vrhli“ na Bédu Kocha, že chtějí oddechový čas. Béda byl překvapen. Byla odehrána jen půlka zápasu a stav byl vyrovnaný 1:1. Ani jeden tým však nechtěl oddechový čas kvůli poradě na případnou taktiku. Hráči obou týmu se seběhli do jedné branky. Promíchali se a udělali si společné foto. Poté co bylo fotografování provedeno, tak se pokračovalo. Bohužel turnaj měl i stinnou stránku. V semifinále prokázali Jan Švambera a Jiří Kapek, že lidská hloupost je nepřekonatelná. S tím by se člověk ještě dokázal vyrovnat. Je všude kolem nás, ale aby dva mladí lidé sprostými a hanlivý urážkami, častovali několik minut Bedřicha Kocha a Antonína Sýkoru, to už je zarážející. Úcta těmto dvěma nic neříká. Vše začalo po odpískaném faulu pro tým FK Krušovice, kde oba nastupovali, ale lavinu těchto nechutných snůšek způsobilo, že Antonín Sýkora údajně neudělil žlutou kartu. Prkotina společně s lidskou hloupostí tak znehodnotila semifinálové a finálové boje. Celá hala, hráči, rozhodčí, diváci a hlavně Béda Koch byli z toho incidentu znechuceni a místo napětí z bojů o vše bylo zklamání a na všech bylo vidět, že se těší na konec. Po skončení celého turnaje našel Jan Švambera v sobě důstojnost a přišel se pořadatelům, rozhodčím i samotnému Bédovi omluvit. Jiří Kapek na toto „koule“ neměl. Ale zpět k turnaji.

Skupina A měla pohodový průběh. Bez ztráty kytičky ji vyhráli Mokrý banditi, kteří v souboji o vítězství porazili tým FK Krušovice 3:1. Pro loňské vítěze z Krušovic to byla jediná ztráta, ale bezproblémový postup z druhého místa. Třetí místo ve skupině vybojovalo mužstvo Elektro Viola, které s prvními dvěma celky prohrálo, ale další dav porazilo. V souboji o čtvrtou příčku se utkala družstva Berani a Gunners. Berani po boji vyhráli 2:1 a to byli pro ně jediné body. Gunners ani jednou nebodovali.

Skupina B přinesla mnohem zajímavější a dramatičtější boje. Nakonec se o postupující dvojici rozhodovalo až v závěrečných minutách vzájemného duelu mezi 1. FC Alko Rako a Kamennými Žehrovicemi. Po skončení všech zápasů měly tři týmy devět bodů. Nejlépe na tom byli „Švenťáci“, kteří sice prohráli s 1. FC Alko Rako 2:1, ale porazili Kamenné Žehrovice 3:1, což znamenalo v minitabulce tři body a aktivní skóre 4:2. V posledním duelu skupiny si to o přímý postup rozdaly týmy 1. FC Alko Rako a Kamenné Žehrovice. Alko Rako, mělo na svém kontě tříbodovou výhru nad „Švenťáky“ a s Kamennými Žehrovicemi jim stačila i porážka o gól. Naopak Kamenné Žehrovice musely Alko Rako porazit nejméně o dva góly. Po velkém boji nakonec Kamenné Žehrovice vyhrály 2:0, čímž měly v minitabulce tři body a skóre 3:3. 1. FC Alko Rako mělo také tři body, ale pasivní skóre 2:3 a tudíž jim postup utekl o jediný gól. Na čtvrtém místě tabulky skončil Zavidov, který dokázal porazit jen pohodáře z Kryt boys. Oba celky vzaly turnaj hodně vánočně a na obou bylo vidět „Kubertenovské“ – Není důležité vyhrát, ale zúčastnit se a pobavit diváky. Klobouk dolů chlapci.

V prvním semifinálovém duelu tak na sebe narazily týmy Mokrý banditi a Kamenné Žehrovice. Utkání přineslo dramatický průběh. Na vedoucí gól Kolmistra (Žehrovice) dokázal vyrovnáním odpovědět Hejda, ale poté Balík třemi góly zajistil Žehrovicím rozhodující náskok, který ještě pojistil svojí druhou brankou Kolmistr. Poslední slovo měl Domabyl, který už jen korigoval prohru Mokrých banditů – 5:2.

Ve druhém semifinálovém utkání došlo za stavu 1:1 k již zmiňovanému incidentu. Do vedení dostal „Švenťáky“ Petr Kučera, ale během pár vteřin dokázal srovnat Jan Mates. Vítězství zajistil „Švenťákům“ jejich „šéf“ Zdeněk Schwendt.

V souboji o třetí místo Mokrý banditi doslova deklasovali FK Krušovice 6:0, když se o góly postarali Domabyl, jenž zaznamenal hattrick, další střelci byli Hejda, Faigl a Filipec.

Finálový duel přinesl dramatickou koncovku. „Švenťáky“ poslal do vedení parádní střelou do šibenice Vecka, ale Balík po pár minutách srovnal. Když už se celá hala těšila na penaltový rozstřel, tak čtyři vteřiny před koncem přišel dlouhý nákop brankáře Žehrovic přes celou halu, který neodvrátili ani Severin a ani brankář Zach. Na dlouhý míč si naskočil Růžička. Hrudí si jej posunul k zakončení a hned z voleje propálil Zacha. Do konce zápasu chyběly dvě vteřiny, což „Švenťákům“ už na vyrovnání nestačilo a museli se spokojit s druhým místem. Vítězem se stalo mužstvo Kamenných Žehrovic. ,, Chtěl bych poděkovat firmě Procter Gamble Rakona a.s. za podporu Vánočního turnaje a drtivé většině hráčů v jaké pohodě turnaj odehráli ,, řekl organizátor Bedřich Koch . 

Turnaj s přehledem odpískali rozhodčí Antonín Sýkora a Marek Titlbach.

K. Žehrovice: Hamouz – D. Mrázek, Balík, Kolmistr, Růžička, Pilař, Pelc.

„Švenťáci“: Zach – Z. Schwendt, Vecka, P. Kučera, M. Kučera, J. Červený, Hornof, Severin.

M. banditi: Kabele – Hejda, Faigl, Domabyl, Filipec, Minařík, Janaráček.

David Svoboda

Dovětek : Po skončení turnaje hráči FK Krušovice znečistili šatnu a tím si vysloužili od pořadatele TJ TZ Rakovník zákaz startu na všech akcí , které TJ TZ Rakovník bude pořádát .

 

VÁNOČNÍ AQUATOP CUP OVLÁDLO POBŘEŽÍ KOCOVINY

 

V tradičním předvánočním čase se uskutečnil v neděli 21. prosince, ve sportovní hale v Rakovníku florbalový turnaj. Tento sport zažívá na našem okrese velký rozvoj, o čem svědčí i výborné výsledky místního florbalového celku FBC Rakovník. Právě spoustu hráčů z toho mužstva bylo k vidění na tomto turnaji a k výborné úrovni přispěli i ostatní hráči, kteří hrají sporty florbalu velice blízké (hokejbal, lední hokej). Mimo rakovnických celků se zúčastnili i dva kladenské týmy (Čvanháčci, FBC Ventyls Tuchlovice). Dvanáct mužstev bylo rozděleno do dvou skupin a první dva týmy postupovali do semifinále, takže od začátku se hrálo na plnoale v rámci fair play.

Ve skupině A si místenku mezi nejlepší čtyři celky vybojovala FC Malinová, která prošla skupinou bez porážky. Druhým postupujícím se stal kladenský tým Čvanháčci, který v rozhodujícím zápase porazil Sixty one 3:0. I další tři týmy: Juniors, El Notorico a For fun bojovali velmi srdnatě a v každém zápase postupující mužstva potrápili a brali jim i důležité body.

Ve druhé skupině prošel bez porážky dvojnásobný vítěz vánočního turnaje Pobřeží kocoviny a z prvního místa si zařídil postup do první čtveřice. Zahrát si o celkové prvenství dostal šanci i tým One life, který ve svých zápasech dokázal třikrát vyhrát o gól a s Tuchlovicemi remizoval 2:2. Právě Tuchlovice a Alcatraz se dlouho snažili bojovat o medaile. Nakonec však zůstali těsně pod branami.

Drtivá většina zápasů se hrála na vysoké úrovni, k čemuž přispěla i čtveřice rozhodčích:  Eman Vambera, Petr Kubuš, Jaroslav Hamouz a Vít Němeček. Všechny týmy byly obdarováni cenami od firmy Aquatop s.r.o. z rukou zástupkyně Lenky Tvarůžkové. Ale zpět k rozhodujícím bojům.

 

V prvním semifinále Malinová remizovala s One life 1:1. Obě branky padli ve čtvrté minutě a pak i přes veškerou snahu obou mužstev se skóre nezměnilo. Museli rozhodnout samostatné nájezdy. Štěstí se přiklonilo k celku One life. Rozhodující nájezd proměnil Veselý.

Ve druhém semifinále Čvaňháčci drželi krok Pobřežím kocoviny až do 11. minuty a teprve branka Hnízdila a pojistka Plzáka v poslední minutě rozhodla o druhém finalistovi turnaje.

O třetí místo Čvaňháčci vedli nad Malinovou od 6. minuty 2:1 po brance Šímy a do posledních vteřin drželi náskok, o který přišli dvě sekundy před koncem po nádherné střele Polívky. Malinová tedy opět absolvovala samostatné nájezdy. Ve kterých však opět selhala, a tak bronz putuje do Kladna.

Finálový zápas nabral rychlý brankový spád a už v 5. minutě po brance Martina Tvarůžka vedla Kocovina 3:0. V sedmé minutě snížil Veselý na 3:1, ale to byla pouze labutí píseň ze strany One life. Ve zbývajícím čase se ještě dvakrát trefil Gerlich, Schierl a kanonýr mužstva Martin Tvarůžek. Za poražený tým kosmetickou úpravu výsledku zařídil Jaroš. A právě Jaroš se stal poté nejlepším hráčem turnaje, brankářem Jakub Šíma z mužstva Čvaňháčků a nejlepším střelcem zmiňovaný Martin Tvarůžek.

Jeho tým Pobřeží Kocoviny prošel turnajem zcela suverénně a jediný bod ztratil s Tuchlovicemi za remízu 4:4 i tento zápas ukázal jaký je florbal krásný sport . Pobřeží Kocoviny tedy vyhrálo Vánoční turnaj potřetí.

„Celý turnaj proběhl v pohodové atmosféře a tímto bych chtěl všem účastníkům i rozhodčím poděkovat. Zvláštní poděkovaní patří i firmě Aquatop s.r.o., která s námi spolupracuje již několik let.“ Řekl na závěr turnaje pořadatel Bedřich Koch.

Výsledky závěrečných zápasů:

Semifinále:          FC Malinová – One life team 1:1 nájezdy 1:2

                            Čvaňháčci -         Pobřeží kocoviny 0:2

O třetí místo:      Čvaňháčci – FC Malinová 2:2 nájezdy 2:1

Finále:                 Pobřeží Kocoviny – One life team 7:2             

Konečné pořadí Aquatop cupu 2014:

1.                         Pobřeží Kocoviny

2.                         One life team

3.                         Čvaňháčci

4.                          FC Malinová

5.                          FBC Ventils Tuchlovice

6.                          Sixty one

7.                          Alcatraz

8.                          El Notorico

9.                          FBC Všetaty

10.                        Juniors

11.                        For fun

12.                        Lahvoň Mutějovice

 

 

 

 

 

 
Fotbalová tour obsahuje celkem 11 turnajů pro fotbalisty ročníků 2004 - 2008 
Začátek 9.11. 2014 - konec 21.2. 2015
Seznam turnajů :  9.11. 2014 přípravky 2008
                         15.11. 2014  přípravky 2006
                         16.11. 2014 přípravky 2004
                         23.11. 2014 přípravky 2007
                           7.12. 2014 přípravky 2005
 
                        24.1.    2015              2004
                        25.1.    2015              2006
                         8.2.     2015              2005
                       15.2.     2015              2007
                       21.2.     2015              2008
                       28.2.     2015              2004         
Partneři fotbalové tour 2014-2015 
Procter Gamble Rakona a.s.
Studio ˇP+P Zdeňka Konopásková
Gynpraxis s.r.o. Mudr. Pavel Hamouz
Josef Váňa
Zdeňek Křováček 
Oteps Rakovník Miloš Lev
 
Turnaje Vánoční 
20.12. 2014 fotbalový turnaj  9.oo - 17.3o
21.12  2014 florbalový turnaj 9.oo-  17.3o
Připravujeme Novoroční florbal i fotbal . 
 

Tatran Rakovník mile překvapil .

V neděli se uskutečnil ve sportovní hale další díl fotbalové tour určené pro nejmenší fotbalisty tentokrát ročníky 2005 . Tradičním pořadatelem těchto akcí je TJ TZ Rakovník a letos  spolupracuje s firmou Procter Gamble Rakona a.s. . Také na tomto turnaji se sešla velmi kvalitní konkurence .Nejenom Středočeši ale i pražský tým ze Žižkova ale i Buldoci z Karlových Varů zvýšili prestiž tohoto turnaje .

Ve skupině A se představil domácí Tatran Rakovník , který  v úvodu porazil Švermov 4:1 . Nováčkem turnaje byl tým ze Sokola Hrdlív , který statečně odolával Viktorii Žižkov a prohrál jen o dvě branky .  Tatran zvládl i druhý zápas  se Sokolem Hrdlív zvítězil 3:0 a tak mu ani nevadilo , že v souboji o první místo v tabulce prohrál s Viktorkou 1:2 . Oba dva týmy postoupili do semifinále .

Ve druhé skupině byli ve hře o postup mezi lepší čtyřku tři týmy . Slavoj Kladno v úvodu zdolal SKP Rakovník 4:0  a remizoval s Buldoky s Karlových Varů 1:1 .

Ty po té zdolali 1:0 FK Rudnou a SKP Rakovník 4:0 a radovali se z prvního místa ve skupině B . SKP Rakovník mohlo ještě zamotat vývoj ve skupině .  Asi v nejlepším

jejich zápase podlehli těsně Rudné 2:3 . Nakonec o druhém postupujícím rozhodl vzájemný duel mezi Rudnou a Slavojem Kladno , který zvládli lépe hráči Rudné .

V zápasech zahrát si o lepší umístění nejdříve Hrdlív rozstřílel SKP 6:2 a v kladenském derby Švermov podlehl Slavoji 1:2 . .V semifinále Viktoria Žižkov nedala Rudné šanci a zvítězila 4:0 .  K velké radosti rakovnických příznivců v nervy drásajícím utkání udolal Tatran Buldoky 3:1 a stal se druhým finalistou .

V zápasech o konečná umístění nejdříve SKP porazilo Švermov 4:3  a Hrdlív podlehl Slavoji Kladno 1:2 . V utkáních o medaile se opakovali zápasy ze skupin . V souboji o třetí příčku nejdříve Rudná  oplatila Karlovým Varům porážku a zvítězila 3:2 .V samotném finále se situace opakovala Tatran v základní skupině se žižkovskou Viktorkou prohrál ale v posledním zápase se ujal brzo vedení a pak následovalo sólo pro brankáře Tatranu Jakuba Suchého , který podal famózní výkon a po zásluze byl vyhlášen nejlepším brankářen turnaje . Mimochodem nejlepším hráčem  turnaje se stal Miloslav Válek z Viktorky . Ale zpět k finále Viktorka měla až místy drtivou převahu ale hráči Tatranu bojovali až na doraz , žádný míč nebyl pro ně ztracen a odměnou jim byl druhý gól , který definitivně zlomil odpor soupeře . Překvapivým ale naprosto zaslouženým vítězem se stal Tatran Rako Rakovník . 

Především závěr turnaje se hrál v báječné atmosféře  , ke které přispělo skoro zaplněné hlediště sportovní haly . Výbornou práci odvedli rozhodčí Jakub Fejfar a Marek Titlbach . Bedřich Koch děkuji všem partnerům , kteří jsou součástí mládežnických turnajů , které budou pokračovat 24. ledna dalším již šestým turnajem .

 

Konečné pořadí :

1.Tatran Rako Rakovník

2.Viktoria Žižkov

3.FK Rudná

4.SK Buldoci Karlovy Vary

5.Slavoj Kladno

6.Sokol Hrdlív

7. SKP Rakovník  

8. Baník Švermov